Kalça Eritme Programı Nasıl Olmalıdır?

Kalça Eritme Programı Nasıl Olmalıdır?

Tem 16, 2012

 

Kalça Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

 

Kalçalardaki yağları eritmek veya bir başka deyişle yakmak için sadece o bölgeyi çalıştıran egzersizleri yapmanız asla yeterli olmayacaktır. Bölgesel yağ yakımı ya da zayıflama bir yanılgıdır.

 

 

Bölgesel Yağ Yakımı Yanılgısı

Az Kilo Fazla Tekrar Yanılgısı

 

Kalça Yağları Nasıl Yanar?

 

Pekiyi kalça yağlarını nasıl yakarız? Bunun için sıradakilerin düzenli biçimde uygulanması ve sabırlı olunması gerekmektedir.

 

  • Kişiye Uygun Kaliteli Bir Diyet Listesi Doğrultusunda Beslenilmeli
  • Etkin Kassal Egzersiz Yapılmalı
  • Düzenli ve Orta Şiddette Cardio Çalışılmalıdır

 

Kassal Çalışma İle Zayıflanabilir mi?

 

Kalça Eritme Hareketleri Nelerdir?

 

Kalça eritme yöntemleri sorulduğunda, hocanız sadece belirli hareketlerden bahsediyorsa o hocanızın bilgisine itimat etmeyin. Önceden de belirttiğim gibi yapılacak bölgesel çalışmalar bölgenin yağını yakmaz, sadece o bölgede bulunan yağın altındaki kası çalıştırır. Öte yandan, bu, o bölgenin çalıştırılmaması gerektiği anlamına da gelmemektedir. Yağ yakımını maksimize etmek için tüm kaslar uygun biçimde çalıştırılmalıdır. Ama kalça sıkılaştırma egzersizlerinde durum biraz daha farklıdır.

 

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri Hangileridir?

 

En etkilii kalça sıkılaştırma egzersizleri Squat ve Leg Press varyasyonlarıdır. Yapılacak izole egzersizler o kadar etkili olmayacaklardır. Squat ve benzeri çok eklemli egzersizler, aynı zamanda bir çok kası birlikte çalıştırdığı için genel yağ yakımını da son derece olumlu etkileyeceklerdir. Leg Abduction, Butt Lift ve benzeri bacakları yana açış egzersizleri de Squat gibi egzersizler kadar olmasa da sıkılaşmaya yardımcı hareketlerdir.

 

 

Kalçalar Ne Kadar Zamanda Forma Girer?

 

Kalçaların yağlarının yanması, şekillemesi, yükselmesi göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşmez. İyi bir hoca ile çalışıyor, gerçekten iyi besleniyorsanız 60 gün içerisinde gözle görülür değişim sağlayabilirsiniz.

 

Kalça Eritme Diyeti Nasıl Olmalıdır?

 

Kalça eriten diyet diye bir şey yoktur. Bunu iddia eden biri varsa şayet, yalan söylüyordur. Vücutta nereden yağ yakılacağı genetik ile ilgilidir. Ve genellikle ilk yağlanılan bölge, en son yağ kaybeden bölge olur. Beslenmedeki değişiklikler ile spesifik bir bölgedeki yağı yakamazsınız.

 

Yağ Yakımı İçin Genel Kurallar

 

Kalça Kaldırma Hareketleri Nelerdir?

 

Kalça kaldırma egzersizleri, kalça sıkılaştırma egzersizlerinden farksızdır. Genel olarak Squat ve Leg Press varyasyonlarını etkin biçimde çalışmak ve kaslanma yönünde beslenmek uzun vadede kalçalarınızı kassal yönde güçlendirecek, dikleştirecek ve daha güzel gözükmelerini sağlayacaktır.

http://www.metesports.com/kalca-eritme-programi-nasil-olmalidir.htmlSosyal Paylaşım ;
personal training başvuru


Sitedeki tüm yazılar Mete PÖTÖY tarafından yazılmıştır.

Yorum Yaz